Vertonghen daje 3 punkty Belgom

Belgia wygrała swój trzeci mecz w grupie H Mistrzostw Świata. Jedyną bramkę strzelił Jan Vertonghen. Zawodnik Napoli, Dries Mertens rozegrał 60 minut, kiedy zmienił go 19-letni Divock Origi.

Belgia do 45. minuty grała bardzo spokojnie utrzymują wynik 0:0. Niestety tuż przed przerwą Steven Defour dostał czerwoną kartkę. Mimo to gra "Czerwonych Diabłów" się nie posypała i w 77. minucie zdobyli gola. Divock Origi oddał mocny strzał zza pola karnego, bramkarz obronił, ale Jan Vertonghen dobił piłkę do bramki.

Korea Południowa - Belgia 0:1 (0:0)
0:1 Vertonghen 77\'