60 minut Mertensa i awans Belgii

W ostatnim meczu 1/8 finału MŚ Belgia grała z USA. "Czerwone Diabły" wygrały z Amerykanami 2:1 po dogrywce. Do samego końca trwały ogromne emocje, lecz Mertens w nich nie uczestniczył na boisku, gdyż zagrał przez peirwsze 60 minut.

Pierwsze 90. minut to podobnie jak w meczu Argentyny, czy Algierii popis bramkarski. Goalkeeper USA Tim Howard skutecznie odpierał ataki Europejczyków, co pozwoliło nam na zobaczenie dogrywki.

Dopiero w 93. minucie zobaczyliśmy bramkę. Romelu Lukaku zagrał świetne podanie do Kevina De Bruyne\'a, a ten w końcu pokonał Howarda. Jeszcze przed zmianą stron ci sami zawodnicy stworzyli drugą akcję, lecz tym razem to zawodnik Chelsea strzelił bramkę.

Mimo wysokiej straty tuż po krótkiej przerwie Green strzelił gola kontaktowego, ktoy utrzymał emocje do końca. Na szczęście dla Belgów wynik już nie uległ zmianie.

Belgia - USA 2:1 pd. (0:0, 0:0)
1:0 De Bruyne 93\'
2:0 Lukaku 105\'
2:1 Green 107\'