Brazylia w półfinale!

Reprezentacja Brazylii pokonała Kolubię 2:1 i tym samym awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w swoim kraju. W składzie gospodarzy kilka minut zaliczył Henrique, dla którego był to debiut na Mundialu. Cały mecz zagrał Zuniga.

Brazylijczycy świetnie zaczęli cały mecz. Już w 7. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, Thiago Silva zamienił na bramkę. Wynik został podwyższony dopiero w 69. minucie przez drugiego stopera - Davida Luiza, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Dziewięć minut później James Rodriguez dał gola kontaktowego Kolumbii z rzutu karnego, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

W 64. minucie strzelec pierwszej bramki, który jest podstatwowym obrońcą Canarinhos dostał żółtą kartkę, która wyklucza go z występu w półfinale z Niemcami. Luiz FElipe Scolari musi znaleźć zastępcę dla niego. Będzie prawdopodobnie wybierał pomiędzy Dante z Bayernu lub Henrique z Napoli!

Brazylia - Kolumbia 2:1 (1:0)
1:0 Thiago Silva 7\'
2:0 David Luiz 69\'
2:1 Rodriguez 78\' (k.)