Argentyna drugim finalistą

Argentyna z Gonzalo Higuainem od pierwszej minuty, pokonała Holandię w drugim półfinale Mistrzostw Świata dopeiro po rzutach karnych. Zawodnik Napoli miał tylko jedną bardzo dobrą sytuację, lecz trafił w boczną siatkę.

Całe 90 minut nie było porywające, co pozwoliło Albicelestes jedynie na remis 0:0. Ani jedni ani drudzy nie mieli wystarczająco dobrych sytuacje, bo z obu stron defensywa prezentowała się bardzo dobrze. Dopiero w samej końcówce dogrywki Argentyńczycy mieli swoje szanse. Niestety Rodriguez i Palacio nie wykorzystali stu procentowych sytuacji.

Mecz roztrzygnął sie po rzutach karnych. Żaden Argentyńczyk nie pomylił się, a aż dwóch Holendrów nie zaliczyło trafienia.

Holandia - Argentyna 0:0, rzuty karne 2:4