Pierwsza porażka przed sezonem; Napoli 1-2 PSG

W ostatnim przedsezonowym sparingu SSC Napoli uległo u siebie Paris Saint-Germain 2:1. Neapolitańczyków czeka teraz dwumecz przeciwko Athletic Bilbao, które zdecyduje o awansie jednej z drużyn do Ligi Mistrzów.

Początek pierwszej połowy nie obfitował w sytuacje bramkowe. Dopiero po 39. minucie Marek Hamsik miał dwie szanse na zdobycie bramki strzelając raz w Luiza, a raz w Sirigu, oraz Duvan, który trafił w Yohana Cabaye na krótkim słupku.

Dopiero w drugiej połowie oglądaliśmy bramki. Pierwsza padła już w 51. minucie na korzyść Napoli. Azzurri po odbiorze w obronie rozpoczęli szybką akcję. Higuain podał do Insigne, który oddał strzał na bramkę. Co prawda Doughez obronił strzał Włocha, ale El Pipita dobił futbolówkę.

Niestety goście bardzo szybko odpowiedzieli. strzał Matuidiego Rafael sparował prosto pod nogi Zlatana Ibrahimovicia. Szwed nie marnuje takich okazji i także tym razem pokonał bramkarza.

Ostatnie słowo należało do Javiera Pastore. Argentyńczyk w 77. minucie z łatwością ominął Miguela Britosa, po czym oddał strzał na bramkę. Andujar, który zmienił Rafael nie miał szans przy tym strzale i wpuścił piłkę do bramki.