Athletic 3:1 Napoli; Do widzenia Ligo Mistrzów

SSC Napoli po katastrofalnej grze defensywy przegrało z Athleticiem Bilbao aż 3:1. Wszystkie bramki gospodarzy zostały strzelonej po fatalnych interwencjach obrońców, których nie sposób usprawiedliwić.

Pierwsza połowa nie przyniosła nam wiele emocji. Najlepsze akcje mięli gospodarze po rzutach rożnych, ale obaj stoperzy Athleticu nie wykorzystali okazji.

Dopiero w drugiej połowie zaczęły padać bramki. Dwie minuty po powrocie na boisko świetnym strzałem popisał się Marek Hamsik. Piłka wpadła tuż przy bocznym słupku, czego nie miał szans obronić Iraizoz.

Niestety w 61. minucie po rzucie rożnym dwóch obrońców Napoli zajęło się zawodnikiem gospodarzy, a Aduriz pozostał bez opieki. Piłka wpadła mu prosto pod nogi, co wykorzystał.

Obrona Neapolitańczyków "dała popis" dopiero w 69. minucie. Przez fatalne nieporozumienie Albiola z Rafaelem, Artiz Aduriz wyszedł na pozycję, z której oddał strzał na pustą bramkę, oczywiście celny.

Gwoździem do trumny była bramka Bilbao w 74. minucie. Ibai Gomez dostał piłkę sam na sam z bramkarzem i pokonał goalkeepra Azzurrich.