Genoa 1:2 Napoli; Komplet na start sezonu

SSC Napoli rozpoczęło nowy sezon od zwycięstwa. Azzurri pokonali Genoę 2:1 po bramce Callejona oraz De Guzmana, który strzelił gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Był to debiut Holendra.

Mecz rozpoczął się badzo efektownie. Już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie. Gonzalo Higuain zagrał z lewego skrzydła do Jose Callejona, który strzałem z woleja na dalszy słupek pokonał Mattię Perina. Rok temu to również Hiszpan strzelił pierwszą bramkę dla Napoli w Serie A.

Genoa starała się odrobić stratę, ale strzały Pinilli w 20, czy 27. minucie świetnie obronił Rafael Cabral. Niestety, do trzech razy sztuka, w 40. minucie Chilijczyk dostał podanie od Marchese, które pewnie wykorzystał strzelając główką w okienko. Tym razem bramkarz Neapolitańczyków wyciągnął się jak mógł, ale nie miał szans na obronę.

Druga połowa nie należała do najlepszych. Dopiero w 63. mincuie Juan Zuniga przejął precyzyjne podanie i zostając sam na sam z bramkarzem skierował piłkę na lewy słupek. Mattia Perin pewnie obronił.

W idealniej sytuacji znalazł sie Insigne 20 minut później. Włoch dostał podanie między obrońcami na wolne pole i był sam na sam z goalkeeperem. Niestety 23-latek srzelił prosto w Perina, a akcja spaliła na panewce.

Ostatnią bramke meczu zobaczyliśmy dopieor w 5. mincuie doliczonego czasu gry. Juan Zuniga posłał piłkę za obrońców do Jonathana De Guzmana. Holendrowi udało się przyjąć futbolówkę i oddać strzał do siatki, który dał trzy punkty Napoli.