Napoli 3:1 Praga: Dobry początek

W swoim pierwszym meczu tej edycji Ligi Europejskiej, Napoli wygrało ze Spartą Praga na własnym stadionie 3:1. Mimo, że goście pierwsi zdobyli bramkę, Azzurrim udało się odrobić straty.

Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy Sparty Praga. Husbauer dostał piłkę przed pole karne i oddał bardzo mocny strzał na bramkę Rafaela. Jednak w 23. minucie Azzurri wyrównali. Defensor Prażan zagrał ręką w szesnastce, dzięki czemu Napoli dostało rzut karny. Tym razem Higuain pewnie go wykorzystał.

Gospodarze na prowadzenie wyszli dopiero w 51. minucie. Gonzalo Higuain dograł po ziemii do środka, gdzie ustawiony był Dries Mertens, zamykający akcję. Ostatnie słowo należało równeiż do Belga. Skrzydłowy Napoli bez problemu minął kilku obrońców gosci u oddał strzał zakońćzony golem.