Sassuolo- Napoli (oceny)

Piąta kolejka Serie A zakończona dla Napoli zwycięstwem wyjazdowym z Sassuolo nie należała do najspokojniejszych. Bramka w pierwszej połowie spotkania i walka do końca, zeszłorocznego baniaminka, przyprawiały kibiców Błękitnych o zawał serca, jednak udało się zdobyć komplet punktów. Jak sprawowali się poszczególni zawodnicy?

Rafael- 3 ( czyste konto za co mu chwała, jednak nie mogłem przyznać noty 4, bramkarzowi, który sam prosi się o kłopoty... dwa razy w drugiej połowie wychodził do piąstkowania i dwa razy mijał się z piłką, miał na prawdę duże szczęście, że zawodnicy Sassuolo nie umieli tego wykorzystać)

Britos- 4 (dla mnie największe zaskoczenie tego meczu...oczywiście in plus; po pierwszej połowie byłem nawet skłonny dać 5-tkę, ponieważ grał pewnie w obronie, celnie podawał i angażował się w ofensywę... w drugiej połowie jednak grał przeważnie w obronie, nie popełnił najmnieszego błędu, ale brakowało mi ataku... w każdym bądź razie brawa, za dobry mecz i oby tak dalej)

Koulibaly- 5 (jak zwykle pewny, świetnie potrafi włożyć nogę pod przeciwnika i bez faulu odebrać piłkę; dobra gra głową; i co najważniejsze, to jemu w głównej mierze zawdzięczamy gola! to ona odebrał piłke jednemu z zawodników Sassuolo, nieopodal pola karnego tej drużyny, po nim piłkę przejął Isigne, oddał ją do Higuaina, a co działo się później, to już wszyscy wiemy...gratulacje)

Albiol- 5 (czyste konto, to zasługa całej obrony, ale para Albiol- Koulibali wyręczali w większości Rafaela; nie ustrzegł się kilku małych błędów, ale nie zaważyły one na wyniku; ogólnie można powiedzieć, że bardzo dobry mecz w wykonaniu Hiszpana)

Zuniga- 4 (jak zwykle aktywny; zaangażowany w drybling i ofensywę; w 15. minucie popisał się efektownym podaniem zewnętrzną częścią stopy do Higuaina; jeden błąd, po którym ratował mu skórę niezawodny Koulibaly)

Gargano- 2 (najsłabsze ogniwo drużyny Beniteza; dużo ryzykownych podań kończących się stratami lub kontrami; w obronie nie za bardzo wiedział kogo ma kryć; słabo)

Lopez- 4 (ciekawy zawodnik; myślę, że dobry ruch transferowy; dobry w obronie, pewny, silny; ma zadatki na świetnego defensywnego pomocnika)

Insigne- 4 (brał udział w bramkowej akcji; zagrażał bramce, był aktywny; biegał, wrzucał, strzelał... to co u Isigne lubie najbardziej; jedyne co mogę mu zarzucić, to nie wykorzystanie wytuacji z końcówki meczu, kiedy po podaniu Zapaty miał okazję wyjść sam na sam z bramkarzem przeciwnika i strzelić bramkę)

Callejon- 5 (przede wszystkim bramka i chęć do gry... tym wyróżnił się dziś Callejon; gra na obu skrzydałch, świetna współpraca z Higuainem i Insigne; w drugiej połowie znakomity odbiór piłki, po którym Higuain miał świetną okazję strzelecką)

Hamsik- 3 (nijaki... jak zawodnik bez twarzy; niby jest i gra, a jednak nic z tego nie wychodzi; mógł zagrać lepiej)

Higuain- 3 (asysta przy golu Callejona; piękne zagranie, ale poza tym... słabo; to, że umie świetnie przyjąć piłkę i wykonać drybling, to wszyscy wiedzą, brakuje sytuacji podbramkowych i przede wszystkim...samych bramek)

De Guzman- 4 (angażował się w grę, w 71 minucie spotkania świetna prostopadła piłka do Insigne; dobre odbiory i zastawienie piłki)

Zapata- 3 (miał 20 minut gry; wykazał się jedna dobrą wrzutką i przydatnością w obronie przy stałych fragmentach gry... myślę, że mógł zrobić wiecej)

Jorginho- 3 (dużo czasu nie miał, zwłaszcza jak na pozycję na której gra; tam ciężko jest zabłysnąć przez cały mecz, a co dopiero na niecały kwadrans przed jego zakończeniem; minutę po wejściu obejrzał żółtą kartkę, ale oprócz tego kilka przechwytów zaliczył, myślę, że nie najgorsza zmiana, zwłaszcza w obliczu słabej gry Gargano)

Podsumowanie:

Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to po pierwszej strzelonej bramce modliłem się, żeby Napoli wychodząć na drugą część meczu nie straciło bramki. Wolałem wygrać 0:1 niż 1:2 czy 1:3. Po pierwszej części meczu wielkim optymizmem napawała mnie gra naszej obrony i chiałem ich móc pochwalić za cały mecz, a nie tylko jedną jego połowę. Udało się, z czego jestem bardzo zadowolony. To nie zmienia jednak faktu, iż taki klub jak Napoli, mecz z Sassuolo powinno wygrać pewniej, a okazję ku temu na pewno były. Osobiście, miałęm nadzieje, że Benitez zaryzukuje i zamiast przeprowadzać zmiany jeden do jednego ustawi zespół nieco bardziej ofensywnie i za Gargano wpuści De Guzmana lub Michu. Oprócz tego wolałbym na murawie obejrzeć Mertensa wchodzącego za Insigne niż Zapate. Mecz w każdym bądź razie wygrany, co napawa optymizmem na kolejne kolejki Serie A.