Napoli gromi Hellas

SSC Napoli mimo straty aż dwóch goli pokonało Hellas Verona 6:2. Gole strzelali Hamsik(2), Callejon i Higuain, który skompletował klasycznego hat-tricka.

Wynik już w pierwszej minucie otworzył Hellas. Raul Albiol źle wybił piłkę z własnego pola karnego, a do footbolówki dopadł Emil Hallfredson. Rafael Cabral nie obronił strzału Islandczyka zza pola karnego.

Mimo liczynych prób, dopiero w 44. minucie Azzurri wyrównali. Marek Hamsik dopadł do odbitej piłki przez Kalidou Koulibaly\'ego i strzelił po ziemii w sam srodek bramki. Mimo to strzelił gola i było 1:1.

To nie był ostatni gol Słowaka w 58. minucie po akcji Neapolitańczyków, Hamsik ponownie znalazł się przy piłce. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz gosci, ale z dobitką pomocnika już sobie nie poradził.

W 66. minucie Verona strzeliła swojego drugiego gola. Nicolas Lopez przeprowadził indywidualną akcję i wpadł w szesnastkę Azzurrich. Tam bez problemu oddał strzał i pokonał Rafaela.

Kibice gosci mogli się ciszyć z remisu tylko dwie minuty. W okolicach 25. metra do piłki dopadł Higuain, następnie wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza Verony.

To nie był koniec popisu Napoli. W 76. minucie asystę przy golu Callejona zaliczył Hamsik, a 8 minut później podanie Albiola wykorzystał Higuain. W 90. minucie Argentyńćzyk skompletował hat-tricka strzelając z rzutu karnego.