Atalanta 1:1 Napoli

SSC Napoli zremisowało z Atalantą Bergamo w 9. kolejce Serie A. Bohaterem i jednocześnie antybohaterem meczu można okrzyknąć Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wyrównał, ale nie strzelił jedenastki.

W pierwszej części spotkania przy inicjatywie byli zdecydowanie podopieczni Rafy Beniteza. Niestety tak jak w ostatnich starciach, Azzurri mieli problem ze skutecznoscią i bramakarzem gospodarzy.

Wynik meczu otworzył dopiero w 57. minucie German Denis. Baselli zagrał z boku górną piłkę do napastnika Bergamo, a ten zamknął akcję bramką.

Neapolitańczycy wyrównali dopiero w 86. minucie. Lorenzo Insigne świetnie podał w pole karne. Gonzalo Higuain wykorzystał sytuację i strzelił w prawy dolny róg bramki. Było 1:1.

W doliczonym czasie gry Argentyńczyk mógł dać zwycięstwo Azzurrim, ale nie trafił z rzutu karnego, a wynik nie uległ już zmianie.