Napoli wygrywa z Romą

SSC Napoli pokonało na wlasnym stadionie AS Romę i zbliżyło się do czołówki. Aktualnie do drugich Rzymain traci już tylko 4 punkty. Gole w meczus trzelili Gonzalo Higuain i Jose Callejon.

W pierwszej połowie Azzurri wyglądali bardzo dobrze. Już w 3. minucie wynik otworzył Gonzalo Higuain. Argentyńczyk dobrze wybiegł an pozycje pilnując linii ofsajdu. Tam dostał piłkę i pięknył strzałem z woleja pokonał De Sanctiisa.

Z kolei w 11. minucie strzał Insigne obronił bramkarz gosci, a uderzenie Callejona minutę później powędrowało w poprzeczkę. Jeszcze w końcówce pierwszej częsci spotkania dwie szanse miał Callejon, ale nie dał rady zamienić ich na bramki.

Bardzo dobrą okazję Hiszpan miał w drugiej połowie, gdy Kalidou Koulibaly przebiegł przez prawie całe boisko pod wysokosć pola karnego Rzymian. Tam Francuz podał do Calletti\'ego, który chciał technicznie wbić piłkę do bramki, ale z przed linii bramkowej wybił ją Naingollan.

Udało mu się do dopiero w 85. minucie. Azzurri odebrali piłkę Romie w srodku pola. Inler zagrał do Higuaina, a ten podał do wchodzącego Callejona. Ten nabiegł na piłkę i zamknął akcję strzelając bramkę na 2:0.