Fiorentina 0:1 Napoli; Azzurri na "pudle"

W ramach 11. kolejki Serie A, SSC Napoli pokonało AC Fiorentinę 1:0. Wyniki innych spotkań pozwoliły Neapolitańczykom awansować na trzecią pozycję, gwarantującą eliminacje do Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zobył Higuain.

Na początku pierwszej połowy widzielismy prawdziwy festiwal strzałów z daleka. Zarówno zawodnicy Napoli jak i Fiorentiny oddali bardzo dużo uderzeń zza linii pola karnego. Niestety nie wszystkie były celne, a te, które trafiały w bramkę nie był groźne dla bramkarzy.

Po ok. 25 minutach Azzurri przejęli inicjatywę. Gonzalo Higuain zygzakiem minął obrońców i przedostał się na przeciwko bramkarza. Niestety jego strzał nie był celny. Pod koniec pierwszej połowy Argentyńćzyk strzelił nawet ładnego gola nożycami, lecz był na ewidentnym spalonym.

W drugiej połowie bardzo dobrą sytuację zmarnował Marek Hamsik. Napoli wyszło z kontrą, Callejona zagrał do Słowaka, a ten minął obrońcę i oddał strzał po ziemii. Niestety Neto okazał się lepszy.

Dopiero w 61. minucie Neapolitańczycy wyszli na prowadzenie. Christian Maggio wrzucił piłkę w pole karne. Nenad Tomović chciał wybić footbolówkę, ale zrobił to niedokładnie, dlatego trafiła ona pod nogi Higuaina. Ten oddał mocny strzał pod porpzeczkę. Było 1:0.

W 80. minucie Fiorentina miała dobrą sytuację. Cuadrado dosrodkował do Gomeza, a ten trafił w poprzeczkę. Z kolei w doliczonym czasie gry strzał zawodnika Violi wybił prawie z bramki Koulibaly. Wynik nie uległ zmianie, a Napoli wygrało.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!