Napoli 3:3 Cagliari; Błędy się mszczą

SSC Napoli po dobrym widowisku zremisowało z Cagliari Calcio aż 3:3. Dlatego teraz do drugiej Romy Azzurri tracą 6 punktów, a do Juventusu aż 9.

Azzurri wyszli na prowadzenie już w 11. minucie. Faouzi Ghoulam wrzucił piłkę z autu na odległość około 30 metrów w stronę bramki przeciwka. Footbolówka trafiła pod nogi Higuaina, który przebiegl kilkanaście metrów i oddał strzał obok bramkarza gości.

2:0 mięliśmy już 20 minut później. Po podaniu ze skrzydła od Maggio, na bramkę uderzył Jonathan De Guzman. Co prawda bramkarz obronił, ale wybił piłke prosto pod nogi Inlera, który z ponad 30 metrów uderzył w lewy dolny róg i strzelił gola.

Po bramce Szwajcara, Cagliari wzięło się do gry. Nacierali na bramkę Rafaela dopóki nie strzelili gola. Stało się to w 38. minucie. Balzano podał ze skrzydła do Ibarbo, który z łatwością zwiódł Koulibaly\'ego i pokonał Cabrala.

Cagliari, już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej częsciu spotkania, wyrównało. Po wrzutce z rzutu wolengo piłkę na dalszy słupek skierował Rossettin. Tam nabiegł na nią Farias i zamknął akcję.

Azzurri z powrotem udało się wyjść na prowadzenie w 62. minucie. Christian Maggio popisał się wysoką wrzutką na drugą stronę do Jonathana De Guzmana. Ten zamknął akcję strzałem głową na dalszy słupek.

Niestety Błękitni z wyniku 3:2 cieszyli się tylko 5 minut. Kalidou Koulibaly łatwo stracił piłkę w obronie na rzecz Ibarbo, który dograł do Fariasa, wbiegającego z lewego skrzydła. Brazylijczyk zamknął akcję i było 3:3.