Sparta 0:0 Napoli

SSC Napoli po słabym spotkaniu tylko zremisowało ze Spartą Praga. Obie drużyny mają teraz po 10 punktów, a trzeci Young Boys aż 9. Mimo to Błękitni są w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ przed nimi już tylko mecz ze Slovanem - ostatnim w grupie.

Azzurri grali na wyjeździe, ale to oni na samym początku przeważali na murawie i dyktowali warunki gry. Mimo to, to Sparcie udało się wykreować groźniejsze sytuacje. Po strzale Husbauera w poprzeczkę, do piłki dobiegł Lafata. Na szczęście dobitkę Czecha obronił Rafael. Neapolitańczycy w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał (Gargano), a po 45 minutach na tablicy widniał wynik 0:0.

W drugiej odsłonie najlepsze sytuacje mięli Matejovski, który oddał dobry strzał, ale tuż obok bramki, i Hamsik, któego główka po różnym poleciała niewiele nad bramką.

Miejmy nadzieję, że Azzurri zagrali tak słabo, gdyż oszczędzali się przed meczem z Sampdorią, bo jeśli tak zagrają w poniedziałek, nie mogą spodziewać się ważnego zwycięstwa.