Napoli 2:2 Empoli; Napoli wciąż gubi punkty u siebie

W meczu 14. kolejki Serie A Azzurri tylko zremisowali na Stadio Sn Paolo z Empoli 2:2. Neapolitańczycy mimo dorobienia staty dwóch goli, nie wykorzystali szansy na zmniejszenie straty do Romy i Juventusu.

W 19. minucie padła pierwsza bramka. Simone Verdi otrzymał piękne podanie w pole karne i strzelił płasko w prawy dolny róg bramki. W pierwszej połowie swoje sytuacje mięli również Massimo Maccarone oraz ponownie Verdi, lecz tym razem na szczęście ie udało im się podwyższyć wyniku.

Niestety tuż po rozpoczęciu drugiej części mecz było 0:2. Daniele Rugani był we właściwym czasie na właściwym miejscu aby odebrać odbitą piłkę w polu karnym i trafił do bramki. Dopiero to podziałało na Napoli, które rozpoczęło odrabianie strat.

W 67. minucie Duvan Zapata przeskoczył obronę w polu bramkowym, aby przejąć dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę wspaniałą główką na lewą stronę bramki. Bramkarz nie miał szans zareagować.

Ostateczny wynik spotkania ustalił w 72. minucie De Guzman. Podanie ze skrzydła odbiło się od obrońcy Empoli, a Holender dopadł do piłki wbijając ją do bramki Sepe.

Niestety w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzał De Guzmana został boroniony przez wypożyczonego z Neapolu, bramkarza gości. Mecz zakończył się podzialem punktów.