Napoli 3:0 Slovan; Azzurri wygrywają w grupie I

SSC Napoli w ostatnim, szóstym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej pokonali Slovan Bratysława 3:0. Dało to Neapolitańczykom pierwsze miejsce w grupie I, dzięki czemu będą wśród rozstawionych zespołów w poniedziałkowym losowaniu.

Pierwsza część meczu zaczęła się dla Napoli bardzo obiecująco. Już w 6. minucie Marek Hamsik minął jednego z rywali i podał do Driesa Mertensa. Belg przebiegł z piłką kilka metrów i oddał mocny strzał zza pola karnego. Odpowiednia parabola piłki spowodowała, że bramkarz gości nie mógł obronić uderzenia. Mięliśmy 1:0.

Dziesięć minut później Azzurri podwyższyli wynik na 2:0. Faouzi Ghoulam wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywali. Tam dobrze odnalazł się Marek Hamsik, który strzałem w przeciwległy róg ulokował piłkę w siatce Slovana.

W drugiej połowie Napoli zeszło z tonu i długo musięliśmy czekać na zmianę wyniku. Dopiero w 75. minucie udało się to Zapacie. Duvan popędził rajdem na lewym skrzydle, po czym podał do De Guzmana, ten przekazał piłkę Gohulamowi, który wrzucił ją w pole karne. Tam znajdował się młody Kolumbijczyk, który głową zamknął akcję.

Mimo wejścia Higuaina w końcówce wynik nie uległ już zmianie. Azzurri wygrali 3:0.