Azzurri z Superpucharem Włoch!

Wesołe święta czekają zawodników SSC Napoli. Wygrali oni bowiem z Juventusem Turyn w meczu o Superpuchar Włoch i zdobyli to trofeum. Mecz był pełen emocji, gdyż skończył się wynikiem 2:2 i długą serią rzutów karnych.

Wynik już w 5. minucie otworzył Carlos Tevez. Przez nieporozumienie Kouliabaly\'ego z Albiolem, Argentyńczyk dopadł do piłki i był sam na sam z Rafaelem. Niestety on wykorzystuje takie okazje i tym razem również strzelił bramkę.

Azzurri odpowiedzieli dobrą akcją Hamsika, który podał do Callejona. Niestety ten zmarnował sytuację sam na sam. Dopiero w 68. minucie Neapolitańczycy wyrównali. Jonathan De Guzman dośrodkował w pole karne, a dobrze ustawiony Gonzalo Higuain zamknął akcję strzałem głową. Wynik nie uległ już zmianie i doszło do dogrywki.

Tam również zobaczyliśmy dwa gole. Najpierw w 106. minucie Carlos Tevez wpadł w pole karne Napoli i posłał strzał po ziemi, który był właściwie nie do obrony.

Jednak Azzurrim udało się wyrównać w końcówce. Dokładniej w 118. minucie Gargano wrzucił piłke w pole karne, gdzie podczas zamieszania do piłki doszedł Higuain i pokonał po raz drugi Buffona. Dało to Błękitnym serię jedenastek i szansę na zwycięstwo.

Konkurs rzutów karnych oba kluby zaczęły źle. Najpierw pomylił się Jorginho, a później Tevez. Następnie swoje sytuacje wykorzystali Ghoulam, Vidal, Albiol, Pogba, Inler Marchisio, Higuain, Morata, Gargano i Bonucci. Potem zaczęło się masowe pudłowanie Mertens, Chiellini, Callejon oraz Pereyra nie wykorzystali okazji. Dopiero, gdy do piłki ustawił się Koulibaly udało mu się strzelić. Na szczęście dla Napoli, następny Padoin nie wykorzystał szansy i Juventus przegrał cały mecz.