Napoli pokonane przez Juve

Azzurri w meczu 18. kolejki Seire A ulegli Juventusowi 1:3. Napoli nie wykorzystało remisu w derbach Rzymu, dzięki którym mogli awansować na trzecią pozycję. Jedynego gola dla Napoli zdobył Britos.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli Neapolitańczyków. Jedyna ciekawa akcja Azzurrich w pierwszej połowie miała miejsce w 18. minucie. Niestety Jonathan De Guzman nie wykorzystał szansy.

Na domiar złego, Bianconeri wyszli na prowadzenie. Paul Pogba dostał piłkę na krawędzi pola karnego i strzelił z pierwszej piłki bez wahania. Bardzo dobrze wybrał kierunek i niestety piłka wpadła tuż przy prawym słupku.

Neapolitańczycy drugą połowę zaczęli lepiej. Nie stwarzali sobie klarownych sytuacji, ale udało im się strzelić gola. Po wrzutce Mertensa z rożnego, Miguel Britos dopadł do piłki i z piątego metra oddał celny strzał zakończony bramką.

Jednak kibice Napoli nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo ledwie 5 minut. Miguel Britos sfaulował zawodnika gości i Juve miało rzut wolny. Piłkę w pole karne wrzucił Pirlo, ale bramkę zdobył Martin Caseres, mocnym strzałem na dalszy słupek.

Ostatni gol padł w 4. minucie doliczonego czasu gry, kiedy to Arturo Vidal odebrał podanie Moraty i ustanowił ostateczny wynik meczu na 3:1.