Napoli- Juventus (noty)

W dzisiejszym meczu podpieczni Rafaela Beniteza musieli uznać wyższość Starej Damy, która na San Paolo pokonała Napoli 1:3. Jak grali poszczególni zawodnicy?

Rafael- 2 (strata trzech bramek nie pozwala wystawić wyższej oceny, poza tym w całym meczu obronił może z dwa/trzy zupełnie nie groźne strzały i to wszystko; zdecydowanie za słabo)

Maggio- 1 (tradycyjnie; nie dokładnie pilnował Pogbę przy dośrodkowaniu jednego z zawodników Juve- Francuz miał wtedy szansę na swojego drugiego gola; jego wrzutki były bezcelowe i bezużyteczne; tracił wiele piłek)

Albiol- 3 (nie mało zamieszany przy stracie pierwszego gola, przy drugim nieco usprawiedliwiony, bo w polu karnym Napoli było olbrzymie zamieszania; kilka pewnych interwencji i dobre wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej do ataku)

Koulibaly- 3 (winowajca pierwszej bramki- gdyby wyłuskał piłkę od jednego z zawodników Juve stojącego tyłem do bramki nie było by gola, bo właśnie od tego piłkarza poszło podanie do Pogby; ogólnie lepiej niż kilka tygodni temu, ale to nie jest jeszcze to co na początku sezonu)

Britos- 4 (dobra, aktwna gra; oczywiście gol na 1:1; dobra asekuracja w grze obronnej; ciekawie zgrywał w jednej akcji piłkę głową w pole karne)

Lopez- 1 (jak dla mnie zawodnik bez duszy; bez oblicza; ani w obronie ani w ataku się nie specjalizuje; lubiłem tego zawodnika, ale przynajmniej w tym meczu pokazł ile mu jeszcze brakuje do poziomu, na który powinien wskoczyć, by móc wraz z całym zespołem walczyć o Scudetto)

Gargano- 3 (pierwsza połowa lepsza od drugiej; kilka dobrych przechwytów, dobre utrzymanie przy piłce)

Hamsik- 2 (nie dostał zbyt wiele czasu w drugiej połowie, ale taki zawodnik powinien pokazać coś i w 60 minut; kolejny bezbarwny mecz; od niego na pewno wszyscy oczekują, że w trudnych chwilach pociągnie zespół, ale to na razie nie wychodzi; czekamy na formę)

Callejon- 3 (chciałem mu dać 4, ale wynik robi swoje; nie było asysty ani gola, a niestety za zaangażowanie w grę i oddane serce na boisku punktów się nie dostaje; świetny pressing, walka, nieustępliwość; dokładne, dobre wrzutki; świetna technika przyjęcia piłki)

De Guzman- 1 (zupełne przeciwieństwo zawodnika z Superpucharu Włoch [tam dostał ode mnie 6], modliłem się, by Benitez ściągnął go jak najszybciej, bo niestety widać bylo, że to nie jego dzień i on dziś nic nie osiągnie; szkoda, że trener zmienił Hamsika, a nie Holendra; bardzo słabe wrzutki, miał ich kilkanaście, a żadna nie przyniosła wymiernego skutku;w 18. minucie przestrzelił świetną okazję, która mogła zapewnić Napoli jednobramkowe prowadzenie)

Higuain- 2 (prócz świetnej okazji w 94. minucie oraz agresywnego pressingu na początku spotkania nic nie pokazał; bez żadnych ważnych cyferek, więc słabo...)

Mertens- 4 (nie miał bardzo dużo czasu, ale na tyle by ożywić zespół, zaliczyć asystę i kilka dobrych podań w końcówce meczu, m.in. do Zapaty, który symulował czy później do Higuaina, który wydryblował przeciwników i spudłował; dobry mecz tego zawodnika)

Gabbiadini- 3 (powiniem dać 2, bo nic nie pokazał i jedyne co zrobił to wywalczył kilka rzutów z autu, ale na pewno fakt debiutu i wejścia w tak ciężkim momencie dla zespołu mu nie pomogły)

Zapata- 1 (za symolowanie, zupełnie bezmyślne, bo zamiast próbować nabierać sędziego mógł wyjść na czystą pozycję i zdobyć wyrównującego gola; za żółtą kartkę i być może zaprzepaszczenie meczu)