Lazio 0:1 Napoli; Skromne zwycięstwo i trzecie miejsce

W bezposrednim meczu Lazio z Napoli o trzecią pozycję Serie A, Azzurri pokonali Orły na wyjeździe 1:0. Jedynego gola strzelił Higuain, ale wyróżnić trzeba stoperów oraz Rafaela, który pewnie bronił strzały gospodarzy. Swój debiut w tym meczu miał Strinić, który zagrał pełny mecz.

Wynik został otwarty już w 18. minucie. Dries Mertens zagrał prostopadłe podanie do Higuaina, a ten z bardzo ostrego kąta oddał bardzo mocny strzał pod poprzeczkę bramki Berishy. Azzurri wyszli na prowadzenie.

W pierwszej połowie mimo tego to Lazio miało więcej okazji. Najpierw w bramkę nie trafił Biglia, z kolei potem Parolo skierował piłkę w poprzeczkę bramki Rafaela. Jeszcze w 38. minucie Cavanda strzelił, ale w sam srodek bramki, co bez problemu obronił bramakrz Napoli.

Tuż po przerwie swoją okazję miał Higuain. Argentyńczykprzeszedł, kiwając dwóch obrońców, i oddał strzał tuż zza linii pola karnego, skierowany na lewy dolny róg bramki. Bramkarz był przygotowany i wykonał znakomitą interwencję.

W ostatniej minucie również były duże emocje. Lazio miało rzut wolny, który wykonał Lucas Biglia. Piłka trafiła pod nogi Kaity Balde, który oddał ceny strzał. Na szczęscie Rafael Cabral po raz kolejny popisał się swietną interwencją.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!