Napoli - Udinese. Zapowiedź

Zajmujące trzecią pozycję w Serie A, Napoli, w 22. kolejce tych rozgrywek będzie podejmowało na własnym stadionie dwunaste Udinese. Będzie to trudny mecz, gdyż Azzurri nie mają ostatnio dobrego bilansu z ich najbliższymi rywalami.

Azzurri mają bezpieczną przewagę punktową nad czwartym Lazio i piątą Sampdorią - aż pięć punktów. Dopiero porażka i remis Błękitnych przy braku straty punktowej tych drużyn, zrównałoby ich punktowo. Jednak Neapolitańczycy walczą o wysokie cele. Tracą jedynie 4 punkty do drugiej Romy. A jak dobrze wiemy drugie miejsce daje bezpośredni awans do Ligi Mistrzów, a co za tym idzie - wpływ dużej gotówki i dłuższe wakacje. Co dałoby nam lepsze transfery.

Jednak Napoli przeciwko Udinese ma w ostatnich latach słaby bilans. Jak się okazuje te drużyny lubią remisować, a Azzurri muszą teraz gonić, a nie tracić punkty. Ostatni raz Błękitni wygrali z Udinese w październiku 2012 roku. Neapolitańczycy wygrali 2:1 po golach Hamsika i Pandeva, a potem zostali wicemistrzami Włoch na trzy kolejki przed końćem sezonu.

W tym sezonie Napoli również gorzej wypadło na tle Udinese. Mecz rundy jesiennej w Udine przyniósł nam wygraną gospodarzy 0:1. Ktoś powie, że Azzurri nie byli wtedy w formie, tydzień wcześniej przegrali z Chievo na San Paolo. Jest to prawda, ale Błękitni zagrali także w Pucharze Włoch z ich najbliższymi rywalami. Tam padł remis. Najpierw Mertens nie strzelił naciąganego karnego, a gdy Thereau dał prowadzenie Udinese na 1:0, to siedem minut później Jorginho odpowiedział z drugiego karnego. Mimo czerwonej kartki dla Widmera goście doprowadzili do dogrywki, w której na 2:1 Napoli wyprowadził Hamsik. Udinese odpowiedziało w 104. minucie. O awansie Azzurrich zdecydowały rzuty karne, ale Błękitni przekonali się jak trudne do pokonania jest Udinese.

Zajmujący 12. miejsce w Serie A, zespół z Udine ewidentnie nie leży Neapolitańczykom. Azzurri tym bardziej muszą się zmotywować i wygrać ten mecz, najlepiej wysoko.

Typ Napoli24h.pl: 2:1 dla Napoli