Palermo 3:1 Napoli; Demony przeszłości wracają

SSC Napoli nie udało się przedłużyć passy zwycięstw do pięciu meczy w Serie A. Azzurri upokarzająco przegrali z Palermo nie nawiązując nawet równej walki. Przewaga nad Fiorentiną spadła do czterech punktów, a Roma może powiększyć swoją aż do siedmiu oczek.

Pierwszą bramkę Napol straciło już w 14. minucie. Achraf Lazaar oddał strzał z bardzo dużej odległości. Piłka leciała na wysokości rąk Rafaela, ale on popełnił fatalny błąd i nie złapał piłki, która wpadła do jego bramki.

Z kolei w 36. minucie było już 2:0. Franco Vazquez zamykał podanie na krawędzi pola karnego i niezwłocznie strzelił z pierwszej piłki trafiając tuż przy lewym słupku bramki. Rafael Cabral próbował go zatrzymać ale nie miał szans. Asystował Paulo Dybala.

W 65. minucie Rigoni pogrzebał szanse Azzurrich nawet na remis. Franco Vazquez dosięgął crossową piłkę w polu karnym i podał główką do Rigoniego wzdłuż pola karnego. Włoch wślizgiem wjechał w piłkę i ulokował ją w siatce.

Na osłodę w 82. minucie Manolo Gabbiadini nie pozwolił bramkarzowi gospodarzy zachować czystego konta. Rzut wolny wykonał Jonathan de Guzman. Piłka trafiła do byłego napastnika Sampdorii, który piętką zdobył swoją 10. bramkę w sezonie.