Trabzonspor 0:4 Napoli. Pogrom na wyjeździe

SSC Napoli wywalczyło sobie bardzo wysoką zaliczkę bramkową przed rewanżem na Stadio San Paolo. Azzurri wywalczyli to już w pierwszej połowie zdobywają trzy gole. Ostatnia padła dopiero w doliczonym czasie gry.

Neapoltańćzycy bardzo dobrze weszli w mecz. Już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego powędrowało pod nogi Kalidou Koulibaly\'ego. Francuz oddał strzał na bramkę, ale goalkeeper gospodarzy był na posterunku. Footbolówka trafiła jednak do Henrique, który główką wbił ją do siatki.

Na drugiego gola czekaliśmy do 20. minuty. Manolo Gabbiadini przebiegł z piłką kilkanaście metrów i wpadł w pole karne rywali. Tam podał do Gonzalo Higuaina, który zamknął akcję strzałem na krótki słupek. Bramkarz nie miał szans tego obronić.

Siedem minut później wynik po raz kolejny uległ zmianie. Raul Albiol wrzucił piłkę za linię obrony do Manolo Gabbiadiniego. Włoch bez problemu przyjął piłkę, fenomenalnie obrócił się i oddał strzał po ziemii, między nogami bramkarza.

Jeszcze w 33. minucie Gonzalo Higuain postanowił podwyższyć wynik. Argentyńczyk minął trzech obrońców Trabzonsporu, wpadł w pole karne i oddał precyzyjny strzał w kierunku okienka bramki. Niestety ostatecznie piłka trafiła w poprzeczkę, a wynik do przerwy utrzymał się. 3:0.

W drugiej połowie Trabzonspor podniósł się i nie grał aż tak źle jak w pierwszej. Przez to druga połowa była o wiele mniej emocjonująca. Dopiero w 85. minucie zobaczyliśmy ciekawą "akcję". Dries Mertens został sfaulowany w polu karnym i to on podszedł do jedenastki. Niestety nie trafił w bramkę.

Na koniec w drugiej minucie doliczonego czasu gry swoją szansę dostał Duvan Zapata. Kolumbijczyk przyjął piłkę w polu bramkowym gospodarzy i oddał strzał z bardzo bliskiej odległości. To musiało wpaść. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a Napoli nie musi się martwić rewanżem.