Napoli - Trabzonspor. Dopełnić formalności

Po świetnym pierwszym meczu na wyjeździe w Turcji, SSC Napoli podejmie na własnym obiekcie Trabzonspor. Azzurri awans do 1/8 finału mają właściwie w kieszeni, gdyż w Trabzonie wygrali aż 4:0.

Tydzień temu na Hüseyin Avni Aker Stadyumu zawodnicy Ersuna Yanala prezentowali się jak amatorzy. Na początku starali się atakować, ale nie rpzyniosło im to bramek. Sprawę skomplikowała dość przypadkowa bramka Henrique, która kompletnie zepsuła założenia taktyczne Trabzonsporu. Turcy starali się wyrównać, ale przyniosło to zupełnie odmienny skutek - Azzurri wbili kolejnego gola. Potem zarówno ofensywa, jak i defensywa gospodarzy wyglądała fatalnie, przez co stracili trzecią bramkę. Neapolitańczycy mięli jeszcze kilka niewykorzystanych okazji w pierwszej połowie, ale już w drugiej części zdecydowanie odpuścili, co pozwoliło Trabzonsporowi na zachowanie twarzy. Jednak mimo to wejście nowych graczy Napoli na boisko, dało gościom spudłowaną jedenastkę oraz bramkę na 4:0. Taki wynik na własnym stadionie właściwie przekreślił szanse Turków na awans.

Mimo to Rafael Benitez nie ma zamiaru "uderzać" na nich trzecim składem. Hiszpan powiedział, że da szansę, tym, którzy grają mniej, ale wcale nie powołał na ten mecz kogoś z rezerw (poza trzecim bramkarzem Continim, ale są bardzo małe szanse na to, że zagra chociaż minutę). Możemy przypuszczać, że Rafa da szansę rehabilitacji Cabralowi, po jego złej interwencji w meczu z Palermo. Hiszpan ma zamiar wpuścić od pierwszej minuty również Duvana Zapatę, który fenomenalnie zastąpił Higuaina w starciu z Sassuolo. W obronie wydaje się, że w porównaiu z ostatnim meczem w składzie zostanie tylko Ghoulam. Albiol i Maggio nie mają nawet powołania, a Koulibaly powinien odpoczywać przed FC Torino. Od początku powinni zagrać także Inler i Jorginho, a także Mertens, który w niedzielę i tak będzie pauzował z powodu czerownej kartki.

Większość zawodników, którzy prawdopodobnie jutro przywitają w Neapolu Trabzonspor nie są piłkarzami pierwszego wyboru. To na pewno zmobilizuje ich do pokazania swoich najlepszych stron. Miejmy nadzieję, że Turcy nie poddadzą się bez walki i zobaczymy ciekawy mecz ambitnych Azzurrich z walczącymi Karadeniz Firtinas.

Typ Napoli24h.pl: 2:0