Lazio 1:1 Napoli; Ważny gol na wyjeździe

W pierwszym półfinałowym meczu, SSC Napoli zremisowało w Rzymie z tamtejszym Lazio 1:1. Jest to niezły wynik w kontekście rewanżu na Stadio San Paolo. Jedyną bramkę dla Azzurrich strzelił Gabbiadini.

W pierwszej odsłonie meczu to gospodarze przeważali. Efektem tego był gol w 33. minucie. Felipe Anderson bardzo dobrze podał prostopadłą piłkę do Mirslava Klose. Niemiec wpadł w pole karne Napoli, a tak zachował się jak na tak dobrego snajpera przystało. Napastnik posłał piłkę w lewą stroną bramki tuż obok ręki Mariano Andujara.

Tuż przed przerwą Lazio mogło podwyższyć wynik, lecz na szczęście Miguel Britos nie pozwolił, aby piłka wpadła do bramki, wykopując ją prawie z linii.

Azzurri wyrównali dopiero w 58. minucie. Gonzalo Higuain dostał podanie za linię obrony i wbiegł w pole karne Berishy. Ten nie zdecydował się na strzał, mimo dobrej pozycji, a podał do Gabbiadiniego. Włoch pewnie wbił footbolówkę do pustej bramki.

Dobrą okazję miał jeszcze Jonathan De Guzman w 75. minucie. Dostał wtedy bardzo dobre podanie w okolice czternastego metra. Niestety w polu karnym było dużo zawodników Lazio i piłka powędrowała w jednego z nich, co uchroniło gospodarzy od straty gola.

Bramka na wyjeździe to dobra zaliczka. Przypomnę, że w przypadku remisu w całym dwumeczu, o awansie decydują właśnie gole zdobyte na obiekcie rywala.