Napoli 2:2 Inter; Niewykorzystane okazje lubią się mścić

SSC Napoli zremisowało u siebie 2:2, mimo dwubramkowego prowadzenia w 63. minucie. Azzurri nie wykorzystali remisu Romy i nadal tracą do "Wilków" cztery punkty.

Neapolitańczycy dobrze weszli w pierwszą połowę meczu. Już w 7. minucie swoją szansę miał Higuain, lecz nie udało mu się jej wykorzystać. Argentyńczyk mógł dać prowadzenie Azzurrim również w 14.,21. i 32. minucie, ale wszystkie strzały napastnika pewnie obronił Handanović.

Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie. Dokładniej mówiąc w 51. minucie. Callejon podał do Henrique na skrzydło, a ten przebiegł kilka metrów i dośrodkował w pole karne do Marka Hamsika. Słowak oddał strzał głową w kierunku dalszego słupka i strzelił gola na 1:0.

12 minut później mięliśmy 2:0. Hamsik podał do środka, gdzie znajdował sie Gonzalo Higuain. Argentyńczyk samym przyjęciem minął Juana Jesusa, po czym oddał strzał z linii pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Niestety w 72. minucie Inter zdobył gola kontaktowego. Po przebitce w polu karnym Napoli, Guarin podał do Palacio, który oddał strzał na bramkę. Piłka wpadła do siatki i mięliśmy tylko 2:1.

I w 86. minucie stało się. Henrique sfaulował Palacio w polu karnym za co dostał drugą żółtą kartkę. Brazylijczyk wyleciał z boiska, a Inter miał karnego. Jedenastkę wykorzystał Icardi. Gościom udało się doprowadzić do remisu, który utrzymali do końca meczu.