Napoli 3:1 Dinamo; Niezła zaliczka przed wyjazdem do Moskwy

W pierwszym meczu 1/8 Ligi Europejskiej 2014/15, SSC Napoli pokonało na Stadio San Paolo Dinamo Moskwa wynikiem 3:1. Głównym bohaterem meczu był zdecydowanie Gonzalo Higuain, który skompletował w tym spotkaniu hat-tricka.

Mecz zaczął się bardzo źle dla podopiecznych Rafy Beniteza. Już w 2. minucie goście wyszli na prowadzenie. Mathieu Valbuena wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a najwyżej do piłki wyskoczył Kuranyi. Niemiec oddał strzał, który pokonał Andujara. Azzurri musięli rozpocząć odrabianie.

Udało im sie wyrównać w 25. minucie. Faouzi Ghoulam wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne gości. Fantastyczną główką na dalszy słupek popisał się Gonzalo Higuain. Argentyńczyk ulokował piłkę w siatce, co dało Neapolitańczykom wyrównanie.

Jednak Napoli grało u siebie i nie miało zamiaru poprzestawać. W 31. minucie Mathieu Valbuena sfaulował w polu karnym Mertensa. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Higuain, który świetnym strzałem pokonał Gabulova. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, tj. w 46. minucie, zawodnik gości, Zobnin, otrzymał drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko.

Azzurri wykorzystali sytuację i już w 55. minucie strzelili kolejną bramkę. Dośrodkowanie Mertensa przedłużył De Guzman, dzięki czemu piłka dotarła do Higuaina. Argentyńćzyk przyjął ją na klatkę piersiową, po czym obrócił się i oddał strzał. Oczywiście footbolówka wpadła do bramki Gabulova.

Do końca meczu, mimo ataków Napoli, wynik nie uległ już zmianie. Jest to jednak dobra zaliczka przed rewanżem.