Dynamo 0:0 Napoli. Azzurri w ćwierćfinale

SSC Napoli zremisowało 0:0 z Dynamem Moskwa na Arenie Chimki w stolicy Rosji. Na Stadio San Paolo Azzurri wygrali 3:1, dlatego udało im się bez problemu awansować do ćwierfinału LE.

Od początku spotkania widać było, że Azzurri chcą awansować jak najmniejszym nakładem sił. Na samym początku pierwszej połowy stworzyli sobie kilka akcji, jak np. strzał w poprzeczkę Mertens, czy strzał tuż obok słupka Callejona, ale później skupiali się tylko na obronie.

To Dynamo przez całe spotkanie byli w natarciu. Nie udało im się jednak stworzyć klarownych sytuacji. W pierwszej połowie co prawca strzelili dwie bramki, ale obie ze spalonego. Resztę strzałów gości bez problemu łapał Andujar, lub po prostu piłka leciała wysoko ponad bramką.

Remis 0:0 dał Napoli awans. Jutro o 13:00 losowanie par ćwierćfinałowych. Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane 16. i 23. kwietnia