Napoli dobrze zaczyna nowy sezon

SSC Napoli wygrało mecz inauguracyjny z Palermo UD 3:0. Dzięki takiemu wynikowi jest egzekwo pierwsze z Interem Mediolan. Gole dla Azzurrich zdobyli: Marek Hamsik, Christian Maggio oraz Edinson Cavani.

Pierwszą szansę Palermo miało już w 7. minucie. Wtedy to Moccoli na szczęście dla Azzurrich spudłował. 4 minuty później to Marek Hamsik uderzył piłkę w światło bramki. W 17 minucie znowu Hamsik strzelał, ale piłka została zablokowana przez jednego z obrońców.

Po drugim kwadransie gry Napoli miało kłopoty w defensywie, ale Morgan de Sanctis był na miejscu i obronił główkę Erosa Pisano. W doliczonym czasie gry padł pierwszy gol w meczu to Marek Hamsik po podaniu Christiana Maggio dał prowadzenie Błękitnym.

6 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Lorenzo Insigne miał szansę na zdobycie bramki, ale był na pozycji spalonej. Jeszcze nicałe 60 sekund później to gospodarze mogli wyrównać, lecz Miccoli ponownie spudłował. W 73. minucie ponownie przy footbolówce był Hamsik, ale także spalił.

Druga bramka padła w 79. minucie. Tym razem to Słowak asystował przy bramce Christiana Maggio. Ostatecznie 9 minut później Edinson Cavani po podaniu Eduardo Vargasa ustanowił wynik 3:0, którym zakończył się pierwszy mecz Azzurrich w sezonie.