Napoli 1:1 Atalanta

SSC Napoli, mimo przewagi jednego zawodnika przez znaczną część meczu, tylko zremisowało z Atalantą Bergamo po golu w końcówce Duvana Zapaty. Przez to Azzurri spadli na piąte miejsce, a przewaga Romy i Lazio wzrosła.

Pierwsz połowa nie należała do najciekawszych. Swoją okazję miał Britos i Alejandro Gomez, ale obu nie udało się zdobyć bramki. Dokonał tego Manolo Gabbiadini, ale okazało się, że najpierw faulował i gol został nieuznany. Do przerwy mięliśmy 0:0.

Po przerwie, w 55. minucie Alejandro Gomez dostał drugą żółtą kartkę dzięki czemu Napoli grało w przewadze. Niestety to goście wyszli na prowadzenie. W 72. minucie Mauricio Pinilla wykorzystał fatalny błąd obrony Napoli i strzelił gola na 1:0.

Do wyrównania doprowadził, dopiero w 89. minucie, Duvan Zapata. Kolubijczyk odebrał świetne dośrodkowanie od Marka Hamsika i oddał celny strzał głową. Piłka wpadła do siatki, a kibice Napoli mogli "cieszyć się" z jednego punktu.