Pewne zwycięstwa Słowacji, Szwajcarii i Hiszpanii. Grali Azzurri

Kolejna kolejka eliminacji Mistrzostw Europy 2016 rozpoczęła się wczorajszczego wieczoru. Swoje mecze rozegrały już Słowacja, Szwajcaria oraz Hiszpania. Wszystkie trzy zespoły wygrały sowje spotkania. W czwartek grała też Algieria Ghoulama.

Wszystkie trzy mecze rozpoczęły się o 20:45. W grupie C Słowacja podejmowała ostatni Luxemburg. Nasi południowi sąsiedzi pewnie wygrali 3:0 ustanawiają wynik spotkania już w 40. minucie. Marek Hamsik rozegrał całe 90 minut. Słowacy nadal są liderem w swojej grupie.

W grupie C grała również Hiszpania. Raul Albiol przesiedział niestety spotkanie na ławce, ale jego drużyna wygrała 1:0. Jedyna bramka padła po akcji Koke i Moraty. To zawodnik Juventusu pokonał Pyatowa - bramkarza Ukrainy, z którą mierzyła się La Furia Roja. Hiszpanie zajmują drugą pozycję w grupie, zaraz po Słowacji.

Ostatni wczorajszy mecz, w którym grał zawodnik Napoli jest pojedynek Szwajcarii z Estonią. Helweci zwycięśyli 3:0, a całe przez całe spotkanie grał Gokhan Inler. Szwajcazy zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie E, ale mają tyle samo punktów co drudzy Słoweńcy. Niestety przegrali z nimi 0:1 i zajmują niższą pozycję.

W czwartek miał z kolei miejsce mecz towarzyski Kataru z Algierą w Dosze. Gospodarz wygrali tam 1:0.