Niespodziewany remis Italii. Pewne zwycięstwo Belgii i Argentyny

Sobota w wykonaniu reprezentacji Włoch nie była najlepsza. Squadra Azzurra zremisowali 2:2 z Bułgarią. Lepsze humory mają na pewno reprezentanci Belgii i Argentyny. Czerwone Diałby ograły Cypr 5:0, a Albicelestes, Salvador 2:0.

Mecz Italii rozpoczął się o 20:45, ale próżno było szukać w podstawowym składzie Manolo Gabbiadiniego. Włosi szybko wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu gospodarzy. Jednak Bułgaria się nie poddawała i w 17. minucie odrobili straty i wygrywali 2:1. Na szczęście dla Italii, Eder w 84. minucie oddał świetny strzał i dporowadził do remisu. W 87. minucie Gabbiadini mógł dać trzy punkty Squadra Azzurra, ale jego strzał powędrował tuż obok słupka. Neapolitańczyk wszedl na murawę dopiero w 77. minucie. We wtorek Włosi podejmą u siebie Anglików.

W lepszych nastojach po sobotnim meczu na pewno są Belgowie. Wygrali bowiem z czwartym w grupie Cyprem aż 5:0. Dries Mertens wszedł w 69. minucie, ale nie udało mu się zdobyć bramki, czy asystować. Belgowie szykują się teraz na wtorkowy, zaległy mecz przeciwko Izraelowi w Jerozolimie.

Trochę później swój mecz rozpoczęła Argentyna z Salvadorem. Od pierwszej minuty na murawie był Goznalo Higuain i zagrał on pełne 90 minut. Obie bramki dla Argentyny wpadły w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W poniedziałek Albicelestes zagrają towarzysko z Ekwadorem.

Dziś nie oglądniemy żadnego meczu z zawodnikiem Napoli w składzie. Natomiast jutro Algieria zmierzy się w Dosze z Omanem.