Napoli 4:2 Sampdoria; Podium coraz bliżej

W meczu 32. kolejki Serie A, SSC Napoli pokonało u siebie Sampdorię Genua 4:2. Dzięki temu Neapolitańczycy odrobili kolejne punkty do Romy, która przegrała z Interem, oraz Lazio, które zemisowało z Chievo.

Pierwsze minut spotkania wyglądały dość nieciekawie w wykonaniu obu zespołów. Napoli pierwsze przjęło inicjatywę, jednak to Sampdoria wyszła na prowadzenie. Faouzi Ghoulam nie upilnował Edera, który przemknął prawym skrzydłem i zagrał piłkę w pole karne gospodarzy. Tam był Raul Albiol, którego niefortunne wybicie piłki dało bramke gościom.

Neapolitańczycy chcięli wyrównać, lecz mięli problem ze skutecznością. Callejon nie wykorzystał dość klarownej sytuacji, a gol Insigne nie został uznany ze względu na spalonego. Dopiero w 31. minucie Błękitni wyrównali. Manolo Gabbiadini oddał pozornie niegroźny strzał, ale bramkarz Sampdorii niefortunnie interweniował i piłka wpadła między jego nogami do siatki.

Około 3 minuty później Napoli udało się wyjść na prowadzenie. Gonzalo Higuain wymienił piłke z Manolo Gabbiadinim, po czym znalazł sobie trochę miejsca. Argentyńczyk oddał strzał z okolicy szesnastego metra od bramki i oddał mocny, ale i precyzyjny strzał, który zakończył się golem. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się dla Azzurri bardzo udanie. Już w 47. minucie Lorenzo Insigne przejął podanie zawodnika Sampdorii i popędził na bramkę Viviano. Włoch oddał strzał zza pola karnego prosto w prawy dolny róg, czego bramkarz nie mógł obronić.

W 81. minucie Neapolitańczycy powyższyli swoje prowadzenie aż na 4:1. Marek Hamsik dobrze zwiódł Lorenzo De Silvestri\'ego, który sfaulował Słowaka w polu kranym. Do jedenastki podszedł Gonzalo Higuain, który pewnym strzałem zdobył drugiego gola w tym meczu.

Ostateczny wynik spotkania ustanowił w 89. minucie Luis Muriel. Obrona Napoli wybiła piłkę za pole karne, a Kolumbijczyk popisał się świetnym strzałem prawie w samo okienko bramki Andujara, który wyciądnął się jak długi, ale do piłki nie doleciał.