Napoli 1:1 Dnipro; Azzurrich czeka trudny wyjazd do Kijowa

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy SSC Napoli, a Dnipro Dnipropetrowsk, zakończył się remisem 1:1. Przed zawodnikami klibu z Neapolu trudny wyjazd na teren rywala, gdyż muszą tam zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Nie jest to łatwe, szczególnie z tak grającym w defensywie rywalem.

Pierwsza połowa meczu była dość nudna. Dnipro konsekwentnie broniło się, a Azzurri nieudolnie starali się atakować. Najciekawszą sytuację miał Lorenzo Insigne, który oddał bardzo mocny strzał z dystansu, w słupek bramki Boyko.

Dopiero w drugiej połowie Błękitnym udało się zdobyć gola. Lorenzo Insigne wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a na piłkę świetnie nabiegł David Lopez. Hiszpan świetnie uderzył na bramkę i zdobył pierwszego w tym sezonie gola dla Neapolitańczyków.

Potem Napoli wykorzystało otwarcie się Dnipro, które starało się odrobić straty. Swoje akcje miał Higuain. Argentyńczyk aż trzykrotnie był w dobrej sytuacji, w której oddawał strzał na bramkę. Niestety za każdym razem lepszy był Boyko.

W 78. minucie Higuain miał też okazję w polu karnym, po akcji atakiem pozycyjnym. 27-latek zwiódł kilku piłkarzy rywali i oddał strzał. Jednak był on na tyle słaby, że Boyko tym razem nie miał z nim problemów.

Niestety 3 minuty później sędzia popełnił karygodny błąd. Artem Fedeckyi wrzucił piłkę w pole karne, która poleciała pod nogi Seleznyova. Ukraińczyk był jednak na spalonym i gol którego strzelił nie powinien być uznany. Arbiter boczny nie podniósł jednak chorągiewki.

Wynik już nie uległ zmianie, a o finale zadecyuje mecz w Kijowie.