Dnipro 1:0 Napoli: Azzurri żegnają się z Ligą Europejską

SSC Napoli przegrało z Dnipro Dnipropetrows w rewnażowym meczu na Stadionie w Kijowie 0:1. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1, co oznacza, że to Ukraińcy zagrają w warszawskim finale na Narodowym. Ich rywalem będzie Sevilla.

Neapolitańczycy przyjechali do Kijowa z celem zdobycia bramki. Bez tego ich awans był niemożliwy. Dzięki temu już w 8. minucie wykreowali sobie dobrą sytuację. Gokhan Inler podał świetną piłkę, przeszywającą defensywę Dnipro, do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk był sam na sam z Boyko, lecz ukraiński goalkeeper poradził sobie fenomenalnie ze strzałem napastnika Napoli.

Dwadzieścia minut później znów Higuain stanął przed szansą zdobyia gola. Faouzi Ghoulam wrzucił piłkę na głowę Argentyńczyka, a ten popisał się niezłym strzałem an dalszy słupek. Niestety Boyko nadal był nieomylny.

W 58. minucie padł jedyny gol w tym spotkaniu. Jevhen Konoplianka wrzucił piłkę na główkę do Yevhena Seleznyova. Ten, mimo ostrego krycia Britosa, oddał strzał, który posłał piłkę w bramkę Andujara. Bramkarz w tej sytuacji nie mógł nic zrobić.

Od tego momentu Dnipro się już głównie broniło. Jednak Azzurri kompletnie nie odnaleźli się w ataku pozycyjnym i nie wykreowali żadnej akcji godnej odnotowania. Wynik nie uległ zmianie, a Błękitni w dość brzydki sposób pożegnali się z LE.