Vargas tym razem z asystą

Reprezentacja Chile razem z Eduardo Vargasem wyszło z grupy A na turnieju Copa America z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu La Roja wygrali z Boliwią aż 5:0. Przy pierwszym golu asystował zawodnik Napoli.

Wynik otworzył już w 3. minucie Charles Aranguiz właśnie po dograniu Edu. W 37. minucie na 2:0 podwyższył Alexis Sanchez. A w 66\' ponownie trafił Aranguiz. Ostatnie dwa gole padły w ostatnim kwadransie za sprawą Garego Medela i samobója Raldesa.

Vargas zagrał przez pełne 90 minut. Warto również dodać, że trener Sampaoli ustawił swoich podopiecznych w ustawieniu 4-3-1-2, które preferuje również Maurizio Sarri. Piłkarz Napoli grał w tej formacji jako lewy napastnik obok Alexisa.