Napoli 5:2 FeralpiSalo; Kolejny sparing zwycięski

SSC Napoli w swoim drugim meczu presezonowym wygrało z FeralpiSalo 5:2. Co prawda martwi strata aż dwóch bramek, ale Azzurri zamazali zły wynik, strzelając ich aż pięć.

Skład Napoli w tym meczu przezentował się następująco: Gabriel (45\' Rafel), Maggio (45\' Henrique), Albiol (66\' Luperto), Koulibaly (75\' Allegra), Ghoulam (77\' Dezi), David López (63\' Allan), Jorginho (45\' Valdifiori), Hamšík (45\' İnler), Insigne (55\' El Kaddouri), Mertens (45\' Gabbiadini), Callejón (55\' De Guzmán).

Wynik otworzył już w 10. minucie Dries Mertens po podaniu Insigne. A już trzy minuty później było 2:0 za sprawą Kalidou Koulibaly\'ego. Po upływie pół godziny pierwszą bramkę zdobyło Feralpi, ale już w 35. minucie Lorenzo Insigne podwóższył prowadzenie Błękitnych. Ostatni gol w pierwszej części spotkania padł w 40\'. Podanie Hamšíka wykorzystał Mertens.

Druga połowa była trochę nudniejsza, przynajmniej na początku. W 82. minucie İnler podał do De Guzmána, który zdobył ostatnią dla Azzurrich bramkę w tym meczu. Na koniec, trzy minuty przed gwizdkiem, Salo zmniejszyły obraz porażki zdobywając drugiego gola.