Nice 3:2 Napoli; Brutalne starcie w Nicei

Bardzo brzydki mecz mogliśmy oglądać dzisiejszego wieczoru w Nicei. Obie strony nie odstawiały nogi, co ostatecznie prowadziło do niepotrzebnych awantur. Azzurri przegrali pierwszy mecz w tym presezonie. Jednak dobry mecz zagrali debiutanci, Elseid Hysaj oraz Vlad Chiriches.

Wynik otworzyli już w 7. minucie gospodarze. Strzał Plea\'y zza pola karnego zaskoczył Gabriela, który popełnił błąd i puścił piłkę. Na szczęście Azzurri szybko odrobili. W 14. minucie Dries Mertens podał wzdłuż pola karnego do Jose Callejona, który zamknął akcję. W 19. minucie Błękitni wyszli na prowadzenie. Fenomenalną akcją popisał się Belg. Minął obrońcę na skrzydle, po czym zbiegł w pole karne i oddał strzał, pokonując bramkarza Nice. Jeszcze przed przerwą Francuzi wyrównali. Tym razem pięknym strzałem z dystansu popisał się Seri. Gabriel był bez szans.

Druga połowa nie była tak emocjonująca. Przynajmniej pod względem goli. Na samym początku, w 53. minucie, dobre dośrodkowanie wykorzystał Germain, którego nie upilnował Koulibaly. Minutę później mogło być 3:3. Lorenzo Insigne świetnie dośrodkował do Gabbiadiniego, który przelobował bramkarza gospodarzy. Niestety obrońca wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

Temperatura meczu robiła się coraz większa i choć to był jedynie mecz towarzyski, to obie strony nie odstępywały na krok. W 67. minucie Jose Callejon sfaulował przeciwnika, co wzbudziło awanturę, po której Hiszpan został usunięty z boiska. W ostatnich dziesięciu minutach miała miejsce jeszcze jedna przepychanka. Kalidou Koulibaly zaatakował na piłkę, którą już złapał bramkarz. Stoper powalił goalkeepera na ziemię, za co dostał żółtą kartkę. To zdenerwowało zawodników Nice i podbiegli oni do Neapolitańczyków. Na szczęście sędzia uspokoił tą sytuację.

Nice: Pouplin, Gomis (77\' Albert) , Bodmer (77\' Borges), Le Marchand, Hult (60\' Boscagli), N.Mendi, Koziello (60\' Eysseric), Seri (77\' Puel), Ben Arfa (60\' Traore), Plea (77\' Benrahama), Germain (77\' A.Mendi). Ławka: Hassen, Maupay, Pied, Rafetraniaina. All. Puel

Napoli: Gabriel (46\' Rafael), Maggio, Henrique (46\' Chiriches), Koulibaly, Ghoulam (46\' Hysaj), Allan (59\' Inler), Valdifiori (46\' Jorginho), David Lopez (69\' De Guzman), Insigne (69\' El Kaddouri), Mertens (46\' Gabbiadini), Callejon. Ławka: Luperto, Dezi, Bifulco.