Latina 0:5 Napoli; Kolejny progrom w pre-sezonie

SSC Napoli wybrało w kolejnym sparingu przedsezonowym, z Latiną Calcio aż 5:0. Bohaterem meczu był Omar El Kaddouri, który strzelił dwa gole w dwie minuty.

Napoli: Reina (75\' Gabriel), Hysaj (78\' Strinic), Chiriches (83\' Luperto), Albiol (75\' Koulibaly), Ghoulam (46\' Maggio), Allan (78\' Dezi), Valdifiori (46\' Jorginho), Hamsik (56\' David Lopez), Insigne (64\' El Kaddouri), Callejon (46\' Mertens), Higuain (56\' Gabbiadini).

W pierwszej połowie nie działo się wiele. Jednak to Napoli przeważało. Warty odnotowania jest strzał Vlada Chirichesa z końca pola karnego. Rumun wykonał piękne nożyce, ale piłkę wybił zawodnik ustawiony na linii bramkowej.

Gole padały dopiero w drugiej części. W 51. minucie podanie piętką Insigne, wykorzystał Hamsik. Natomiast w 64. i 65. minucie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się El Kaddouri. Najpierw wykorzystał podanie Mertensa, a później popisał się strzałem z ostrego kąta.

Na 4:0 wynik podwyższył w 89. minucie Manolo Gabbiadini, a ostateczny wynik spotkania ustanowił w doliczonym czasie gry Jorginho.