Napoli - Sampdoria; Noty

SSC Napoli pokazało, że stać ich na grę na wysokim poziomie. Zabrakło jednak koncentracji i Azzurri tylko zremisowali u siebie z Sampdorią. Poniżej przedstawiamy wam noty za mecz.

Pepe Reina - 7 - Od początku sezonu jest w bardzo dobrej dyspozycji. W pierwszej połowie wczorajszego meczu nie miał dużo do roboty przy bronieniu, lecz bardzo dobrze rozpoczynał grę od bramki. Przy golu gości nie mógł nic zrobić, a w ostatnich minutach uratował Błękitnych przed porażką, broniąc strzał Muriela.

Christian Maggio - 5,5 - Nieźle podłączał się do akcji ofensywnych i nie popełniał poważnych błędów w obronie. Nie był jednak kluczową postacią na boisku.

Raul Albiol - 2 - Ewidentnie zawalił mecz. Niepotrzebny, a wręcz dziwny wślizg w polu karnym kosztował Azzurrich stratę gola z jedenastu metrów. Z kolei przy drugiej akcji Edera "poszedł na raz" ponownie wślizgiem, co pozwoliło przeciwnikowi z łatwością go minąć i oddać strzał. W pierwszej połowie przyzwoity występ.

Kalidou Kouliabaly - 6,5 - Kilkukrotnie naprawiał błędy kolegów. Solidny w odbiorze piłki i przy kryciu. Dobrze pomagał w wyprowadzeniu piłki na połowę rywali.

Elseid Hysaj - 6 - W ataku prezentował się lepiej od Christiana Maggio. Natomiast w obronie był pewnym punktem. Dobrze wymieniał podania na skrzydle.

Allan - 6 - Mimo asysty nie był to jego najlepszy mecz. Przez dość niefrasobliwe zagrania tracił kilkukrotnie piłkę, lecz potem starał się ją odzyskać. Lepiej radził sobie w defensywie asekurując Maggio.

Valdifiori - 7 - Bardzo dobrze wyprowadzał piłkę z obrony do ataku. Był też pewnym punktem podczas obrony przed rywalem.

Marek Hamsik - 8 - Świetnie uruchamiał ataki Neapolitańczyków, zaliczył około 108 podań, z którcyh 90% trafiło do adresata. Bardzo dobrze współpracował z Lorenzo Insigne, co dało bramkę na 1:0. Brał trochę mniejszy udział podczas ataków rywali, często ratował się faulem.

Lorenzo Insigne - 8,5 - Genialna asysta przy trafieniu Gonzalo Higuaina. Zagrał bardzo dobry mecz. Podawał celnie i wszędzie było go pełno. Ponadto oddał dwa strzały na bramkę Viviano, z których jeden powędrował w słupek.

Jose Callejon - 6 - Pokazywał się na pozycjach i dobrze wymieniał piłkę, ale nie udało mu się oddać strzału na bramkę rywali. Miał szansę strzelić pięknego gola z przewrotki, lecz nie trafił w piłkę.

Gonzalo Higuain - 8 - Mimo, że dość statyczny i często niewidoczny, potrafił dwukrotnie znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, aby zdobyć dublet. Kilka razy dość łatwo został zatrzymany przez obrońców, kiedy wchodził w drybling.

David Lopez - 5 - Nie dał wiele zespołowi, który już nie grał tak dobrze, jak w pierwszej połowie. Nie popełnił jednak karygodnych błędów.

Jorginho - 5 - Podobnie, jak Hiszpan nie wniósł wiele na boisko. Nie odegrał ważnej roli.

Ghoualm - 5,5 - Również nie pomógł w ostatecznym zwycięstwie. Dobrze podłączał się do akcji ofensywnych.