Empoli - Napoli. Zapowiedź meczu.

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi wracamy na boiska ligowe. Przed nami 3 kolejka włoskiej Serie A. SSC Napoli zmierzy się na wyjeździe z Empoli. Spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 15:00.

Piłkarze z Neapolu w dwóch pierwszych meczach zdobyli tylko jeden punkt, który obecnie daje nam 14 miejsce. Pierwszy mecz z Sassuolo Błękitni przegrali 2:1. W drugiej kolejce Azzurri pomimo prowadzenia 2:0 jedynie zremisowali z Sampdorią 2:2. Gracze Sampy potrzebowali zaledwie 3 minut na odrobienie strat. Nie jest to więc wymarzony początek sezonu w wykonaniu Neapolitańczyków. Jeśli Napoli chce się w końcu przebudzić, ma jutro do tego bardzo dobrą okazję.

Ten mecz będzie szczególnym dla nowego trenera Błękitnych, Maurizio Sarriego. Przecież w zeszłym sezonie to właśnie on prowadził Empoli. Poza tym wraz ze szkoleniowcem, do Neapolu zawitało dwóch piłkarzy z Empoli - Mirko Valdifiori oraz Elseid Hysaj. Empolitańczycy kończyli ostatni sezon Serie A na 15 miejscu z dorobkiem 42 punktów. Warto dodać że to właśnie ta drużyna miała najwięcej remisów ze wszystkich zespołów, niejednokrotnie sprawiając kłopoty czołowym drużynom. Sezon 2015/16 Empoli zaczęło od dwóch porażek: 1:3 z Chievo oraz 2:1 z Milanem.

Pamiętać należy że Empoli to groźny zespół. Przecież to właśnie na swoim stadionie w ostatnim meczu przeciwko Napoli, Empoli wygrało 4:2. Sądzę jednak, że jutro zobaczymy dobry mecz w wykonaniu Azzurrich i zainkasujemy 3 punkty.

Typ Napoli24h.pl: Empoli 0:2 Napoli