Napoli 5:0 Lazio; Udany rewanż za poprzedni mecz

SSC Napoli w pięknym stylu ponownie wysoko wygrało. Po 5:0 z Club Brugge w Lidze Europejskiej, tym razem Azzurri rozgromili Lazio Rzym w ramach rozgrywek Serie A. Był to udany rewanż za porażkę w końcówce zeszłego sezonu, która zadecydowała o układzie tabeli.

Azzurri dobrze weszli mecz. Po wyrównanym początku, Neapolitańczycy przejęli inicjatywę, co zaowocowało golem już w 14. minucie.Po ataku z lewej flanki przez Lorenzo Insigne, w szeregach obrony gości pojawił się chaos. W końcu piłka trafiła do Gonzalo Higuaina, który miał na plecach obrońcę. Napastnik świetnie się zastawił robiąc sobie miejsce na oddanie strzału. Piłka po udzerzeniu Argentyńczyka wpadła tuż przy słupku bramki Lazio, dzięki czemu Azzurri cieszyli się z pierwszego gola.

Na drugą bramkę czekaliśmy jedynie do 35. minuty. Lorenzo Insigne fantastycznym podaniem za linię obrony rywali, uruchomił Allana. Brazyliczyk znalazł się sam na sam z Marchettim. Pomocnik Napoli w takich sytuacjach się nie myli, a i tym razem udało mu się trafić. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0.

Tuż po przerwie, dwie minuty po powrocie na murawę, Błękitni cieszyli się z kolejnego trafienia. Fantastyczną akcją popisał się Gonzalo Higuain, wpadając w pole karne gości. Co prawda bramkarz obronił strzał Argentyńczyka, ale dobrze ustawiony Lorenzo Insigne dobił piłkę do siatki.

Kolejną niesamowitą akcją El Pipita popisał się w 59. minucie. Napastnik przeprowadził rajd prawą stroną boiska zostawiając za sobą kilku graczy formacji defensywnej Lazio. Higuain szybko znalazł się w polu karnym, gdzie z dość ostrego kąta oddał pewny strzał na bramkę, oczywiście zakończony bramką.

Wisienką na torcie była piękna akcją na 5:0. W 79. minucie Allan zagrał fenomenalną piłkę do Manolo Gabbiadiniego, który dopadł do footbolówki i bez problemu pokonał Marchettiego. Potem zaatakowali goście, ale z ich akcji wyszedł jedynie strzał w poprzeczkę.

Miejmy nadzieję, że Napoli utrzyma wysoką formę, ponieważ już w środę czeka ich mecz z Carpi, a w sobotę starcie z Juventusem.