Napoli 2:1 Juventus; Noty

SSC Napoli po raz kolejny wygrało na własnym stadionie w lidze. Tym razem Azzurrim uległ mistrz Włoch, Juventus Turyn. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie.

Pepe Reina - 7,5 - Ponownie Hiszpan pokazuje, że jest ostoją między słupkami bramki Błękitnych. W ostatniej minucie pierwszej połowy uratował Azzurrich przed stratą gola, będą właściwie sam na sam z przeciwnikiem.

Elseid Hysaj - 8 - Jeden z architektów tego zwycięstwa. Albańczyk właściwie zablokował rywalom możliwość przejścia jego stroną. Poza tym świetnie pokazywał się w ofensywie, jak również, co bardzo ważne, przy wyprowadzaniu piłki ze swojej połowy.

Raul Albiol - 7 - Stoper był pewnym punktem defensywy gospodarzy. Prócz jednego małego błędy przy wyprowadzaniu piłki, nie można mu wiele zarzucić.

Kalidou Koulibaly - 7,5 - Dał zespołowi więcej niż jego partner ze środka obrony. Karygodny jest jednak jego błąd z ostatnich minut pierwszej części spotkania.

Faouzi Ghoulam - 7 - Po raz kolejny dał z siebie bardzo dużo w ofensywie, kreując kilka abrdzo groźnych akcji, a także nie tracąc głupio piłki. Niestety to on, na spółkę z Mertensem, zawinił przy golu Leminy.

Allan - 8 - Pomocnik po raz kolejny pokazał jak wartościowym jest zawodnikiem. Zarówno podczas wyprowadzania piłki, jak również przy odbiorze.

Jorginho - 8 - Razem z Allanem byli filarami pomocy Napoli. To oni łączyli obronę z atakiem. Jorginho miał więcej zadań defensywnych.

Marek Hamsik - 7,5 - Potrafił postraszyć przeciwników. Widać, że to on jest kluczowym elementem w układance Sarriego. Potrafi pokazać wiele podczas ataków Napoli.

Jose Callejon - 7 - Dobrze wykonywał zadania powierzone mu przez Sarriego. Dobrze ustawiał się podczas tworzenia pressingu oraz potrafił wymienić kilka bardzo dobrych podań. Nie był jednak kluczową postacią w tym meczu.

Gonzalo Higuain - 9 - Argentyńczyk jest ewidentnie w formie. Stara się oddawać jak najwięcej strzałów, które są bardzo groźne. Druga bramka jest jego zasługą. Świetnie się ustawił, a już gdy przejął piłkę, wiedział co ma z nią zrobić. Ponadto miał ogromny udział przy bramce na 1:0.

Lorenzo Insigne - 8 - Grał świetnie, lecz niestety bardzo krótko. Zszedł z powodu kontuzji, która na szczęście okazała się niegroźna. Popisał się bardzo dobrą wymianą z Higuainem, po której zdobył gola na 1:0. Na pewno był kluczową postacią w pierwszej połowie meczu.

Dries Mertens - 4 - Niestety trzeba powiedzieć, że był to słąby mecz Belga. Nie wychodziły mu dośrodkowania, a także dryblingi, które są jego atutem. Zawinił także przy golu dla Juventusu nie pilnując wbiegającego Leminy.

Manolo Gabbiadini - 5,5 - Zależy mu na tym, aby pokazać się z dobrej strony i dostać się w końcu do pierwszego składu. Na razie jest tylko "jockerem", lecz tym razem zabrakło mu chłodnej głowy.

David Lopez - 6,5 - Jego wejście na boisko kosztem Marka Hamsika, nie pogorszyło gry Azzurrich. Zagrał na dorbym, pewnym poziomie.