Napoli - Fiorentina. Zapowiedź spotkania.

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi wracamy na ligowe boiska. Pora na 8 kolejkę Serie A. SSC Napoli zmierzy się z nowym klubem Kuby Błaszczykowskiego - Fiorentiną. Spotkanie rozpocznie się jutro na Stadionie św. Pawła w Neapolu o godzinie 15:00 i będzie transmitowane na kanale Eleven Sports.

Neapolitańczycy nie przegrali żadnego meczu od pierwszej kolejki, kiedy to przegrali mecz z Sassuolo. W początkowej fazie sezonu Błękitni znajdowali się w dolnej części tabeli, jednak dobra dyspozycja zawodników pozwoliła na odrabianie strat. Obecnie Azzurri są na 6 miejscu z dorobkiem 12 punktów. W ostatnich 5 meczach Napoli wygrywało 3 razy (Błękitni pokonali Juve, Milan oraz Lazio) i 2 razy remisowało (mecze z Empoli i Carpi). Potwierdza się zatem reguła że Napoli woli grać z silnymi drużynami. Różnica punktowa względem czołówki nie jest bardzo duża więc warto powalczyć o 3 punkty.

Fiorentina z kolei obecny sezon zaczęła naprawdę bardzo dobrze. Zespół z Florencji jest obecnie na pierwszym miejscu w tabeli Serie A. Drużyna ma na swoim koncie 18 punktów. Warto odnotować, że Viola przegrała zaledwie raz (mecz przeciwko FC Torino), a pozostałe mecze wygrywali. Fiorentina jest zatem w wyśmienitej formie, a zawodnicy zapewne będą chcieli pozostać na pierwszym miejscu.

Mecz Napoli z Fiorentiną zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny są w naprawdę dobrej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że przerwa reprezentacyjna nie zmieniła tego. Osobiście wierzę, że kibice i atut własnego stadionu pomogą Błękitnym wygrać i zbliżyć się do czołówki. Liczę na dobre spotkanie.