Midtjylland 1:4 Napoli; Pewne trzy punkty w Danii

SSC Napoli pewnie wygrało na wyjeździe z mistrzem Danii, Midjylland wynikiem 4:1. Azzurri kontrolowali całe spotkanie, co zaowocowało trzema punktami. W ten sposób Błękitni są o krok od fazy pucharowej rozgrywek LE.

Azzurri już w pierwszej połowie narzucili swoje warunki gry, stawiając gospodarzy w trudnej sytuacji. Pierwszy gol padł już w 19. minucie. Kalidou Koulibaly posłał piłkę za linię obrony Duńczyków, a akcję wykończył pewnym strzałem Jose Callejon.

Na więcej wrażeń nie trzeba było długo czekać. W 31. minucie wynik podwyższył Manolo Gabbiadini. Włoch, końcówką buta, domknął wrzutkę Allana z prawego skrzydła. A kolejne cztery minut później Błękitni mięli następne szanse na bramkę. Najpierw Andersen obronił strzał Callejona, a tuż potem popisał się refleksem przy uderzeniu Allana.

Azzurri jednak się nie zatrzymywali. W 40. minucie Omar El Kaddouri podał do Manolo Gabbiadiniego, który pięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Trzy minuty później odpowiedziało Midrjylland. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Pepe Reinę pokonał Pusic.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Pojawiło się więcej błędów, a mniej okazji. Na kwadrans przed końcem dobrą szansę mięli gospodarze, ale ich strzał wybił z linii bramkowej Kalidou Koulibaly. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Omar El Kaddouri świetnie uruchomił Gonzalo Higuaina prostopadłym podaniem, a Argentyńczyk pewnie wykorzystał swoją szansę.

Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a Błękitni mogą powoli szykować się do meczu z Chievo, który już w niedzielę o 20:45