Napoli 2:1 Inter; Noty

Azzurri, w dość szczęśliwych okolicznościach, podtrzymali swoją serię kolejnym zwycięstwem i awansowali na stołek lidera włoskiej Serie A! Oto oceny poszczególnych zawodników za to emocjonujące spotkanie.

Pepe Reina - 9 - Uratował trzy punkty swoją interwencją w ostatniej minucie. To zostanie mu zapamiętane szczególnie. Poza tym pewnie bronił i operował piłką nogami. Przy golu na 2:1 nie miał większych szans, szczególnie, że widok zastawili mu obrońcy.

Elseid Hysaj - 7 - Skupiał się na defensywie, ale potrafił podłączyć się do ataku. Zawodnikom Interu było ciężej przedostać się jego stroną.

Raul Albiol - 6 - Bardzo duży plus za zorientowani się w sytuacji i asystę przy golu na 2:0. Niestety pod koniec meczu pogubił się, jak cała obrona Azzurrich.

Kalidou Koulibaly - 4 - Słaby mecz Senegalczyka. Złapał głupią żółtą kartkę, ale przede wszystkim często, mówiąc po piłkarsku, wchodził na raz, przez co dryblingi Nerrazzurrim wychodziły lepiej.

Faouzi Ghoulam - 5,5 - To po jego błędzie Błękitni stracili jedyną bramkę. W drugiej połowie nie radził sobie w obronie, ale przez cały mecz był bardzo przydatny w ofensywie.

Allan - 7 - Jak zwykle pomagał defensywie i dobrze radził sobie w rozegraniu. Niestety miał dość dużo niedokładności, przez co często zatrzymywał akcje Azzurrich, bądź wręcz tracił piłkę.

Jorginho - 7,5 - Dobrze rozprowadzał piłkę między liniami obrony i ataku. Niestety jego gra, tak jak całego zespołu, posypała się po golu dla Interu. Nie potrafił uspokoić gry, co należy właśnie do defensywego pomconika.

Marek Hamsik - 8 - Dobrze rozgrywał. Póki był na boisku, Azzurri radzili sobie bardzo dobrze i potrafili utrzymać się przy piłce. Niestety jego strzały były, delikatnie mówiąc, niecelne.

Jose Callejon - 8 - Ładna, choć może dość szczęśliwa, asysta już w drugiej minucie meczu przy golu na 1:0. Był mniej widoczny w ataku, ale na pewno nieoceniony podczas wspomagania Hysaja. Często się cofał, ale potrafił również zastosować wysoki pressing.

Gonzalo Higuain - 10 - Obie bramki to głównie jego zasługa. Za pierwszym razem świetnie się obrócił, a w drugiej połowie popisał się świetnym rajdem. Potrafił też w samej końcówce, przy dużym zmęczęniu popędzić na bramkę Handanovicia i oddać groźny strzał, jednocześnie odciążając zapracowanych obrońców.

Lorenzo Insigne - 7,5 - Popisywał się pięknymi dryblingami, lecz niestety niewiele z nich wynikało. Mimo to jego współpraca, zarówno z Ghoulamem, Hamsikiem, czy Higuainem, wyglądała bardzo dobrze.

Omar El Kaddouri - 5,5 - Nie zagrał źle, ale, prócz nowych sił, nie wniósł zbyt wiele na boisko. Nie potrafił utrzymać się długo przy piłce, gdy zespół tego potrzebował.

David Lopez - 4,5 - Taki sam zarzut, do Hiszpana, co do Marokańczyka. Jako środkowy pomocnik powinien wziąć na siebie grę i starać utrzymać się przy piłce, on jednak głównie popisywał się niedokładnościami i stratami.

Christian Maggio - brak - Grał krótko, ale miał szansę zapracował na dobrą notę w jednej z akcji w końcówce. Allan jednak postanowił wybrać inne roziwązanie i nie uruchomił Włocha na skrzydle.