Bologna - Napoli; Zapowiedź

SSC Napoli, które pierwszy raz od połowy września 2013 roku znalazło się na szczycie tabeli włoskiej Serie A, w najbliższą niedzielę pojawi się na boisku w Bolonii, aby zagrać z beniaminkiem. Początek meczu już o 12:30.

Od poniedziałku zespół SSC Napoli może cieszyć się z wywalczonego prowadzenia w rozgrywkach Serie A. Po dość szczęśliwym meczu, Azzurri ograli Inter Mediolan 2:1 i wyprzedzili go w tabeli, stając się jednecześnie samodzielnym liderem. Ponadto był to kolejne, już osiemnaste z rzędu spotkanie, w którym Neapolitańczykom udało się nie przegrać.

Azzurri od dłuższego czasu musięli grac co tydzień w dwóch meczach (nie licząc przerw na reprezentacje). Dopiero w tym tygodniu Neapolitańczycy mogli odpocząć, gdyż na tygodniu rozgrywany był Puchar Włoch, a Błękitni zaczynają w nim grę dopiero od fazy 1/8 finału. Na pewno była to okazja do regeneracji, jak również poprawienia pewnych niedoskonałości, które zdarzyły się w starciu z drużyną Nerrazzurrich.

Jutro Napoli będzie musiało zmierzyć się z beniaminkiem Serie A, obecnie osiemnastym zespołem ligi, FC Bologną. Drużynie prowadzonej przez trenera Roberto Donadoniego udało się zainkasować jedynie trzynaście puntków. Domowe zwycięstwo z Frosinone i Atalantą, wyjazdowe z Carpi i Hellasem, a także jeden remis u siebie z AS Romą to jedyne mecze, w których beniaminek zdobywał jakieś punkty. Do tej pory jedynym zespołem z czołówki, któremu Bologna urwała punkty są właśnie "Wilki". Juventus, Inter, Fiorentina, Sassuolo, czy nawe Lazio, Sampdoria, Udinese, Palermo i Torino nię mięli większych problemów z pokonaniem Rossoblu.

Jako beniaminek, Bologna punkty będzie raczej zdobywać u siebie i to między innymi dlatego Azzurri muszą potraktować ten mecz bardzo poważnie. Jedynym celem Napoli na ten mecz są trzy punkty i utrzymanie lidera, co na pewno jest w zasięgu Neapolitańczyków. Kluczowe będzie podejście do rywala, o co, jak zawsze zadba Maurizio Sarri.

Typ Napoli24h.pl: 3:0 dla Napoli!