Napoli 3:0 Hellas; Dobry mecz i awans

Azzurri w pięknym stylu, a także w dość rozerwowym składzie, pokonali Hellas Verona 3:0 w 1/8 finału Coppa Italia. Cały mecz był pod kontrolą Błękitnych, co pozwoliło im uzyskać dobry wynik.

SSC Napoli bardzo szybko otworzyło wynik spotkania. Już w piątej minucie rezultat na tablicy wyników uległ zmianie. Dries Mertens fantastycznie wypatrzył Gonzalo Higuaina i posłał do niego prostopadłą piłkę. Argentyńczyk popędził w stronę bramki rywali, aby tuż przed linią końcową dośrodkować jeszcze do nabiegającego Omara El Kaddouriego. Marokańczyk pewnie domknął akcję dając prowadzenie Azzurrim.

Na drugi cios nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie Kalidou Koulibaly podał do Driesa Mertensa, który ruszył z piłka między obrońcami rywali. Belg przedryblował kilku przeciwników, po czym wbiegł w szesnastkę gości i oddał mocny strzał na dalszy słupek. Oczywiście piłka wpadła do bramki, a Błękitni cieszyli się już z prowadzenia 2:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po powrocie na boisko Napoli pewnie kontrolowało przebieg gry sukcesywnie atakując na bramkę Coppola\'i. Opłaciło się to na kwadrans przed końcem. Dries Mertens po fenomenalnym rajdzie został zatrzymany nieprzepisowo w polu karnym rywala. Sędzia pokazał na wapno, a do piłki podszedł Marek Hamsik. Niestety kapitan Neapolitańczyków przestrzelił trafiając w słupek.

Smutek z powodu zmarnowanej szansy nie trwał jednak zbyt długo. Już dwie minuty później Omar El Kaddouri dostał podanie na skrzydło, minął obrońcę i dograł do Jose Callejona. Hiszpan tylko dostawił nogę i mógł się cieszyć z kolejnego gola zdobytego w tym sezonie.

Goście jedyny celny strzał oddali w 80. minucie. Jednak dobrze ustawiony Pepe Reina nie miał najmniejszych problemów z wychwyceniem uderzenia. Ostatecznie wynik 3:0 utrzymał się już do końca, a Błękitni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

W ten sposób Napoli, w po częsci rezerwowym zestawieniu, pewnie pokonało Hellas Verona i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Włoch. Tam czeka jednak bardziej wymagający rywal - lider Serie A, Inter Mediolan.