Atalanta 1:3 Napoli; Zwycięstwo na koniec roku

W swoim ostatnim meczu 2015 roku SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Atalantą Bergamo 3:1. W trakcie meczu dużo roboty miał arbiter, który podyktował diwe jedenastki i dwukrotnie dał zawodnikom czerwoną kartkę.

Pierwsza połowa nie dostarczyła nam bramek. Najlepsze okazje mięli Maximiliano Moralez w trzeciej minucie oraz Gonzalo Higuain w 14. Na dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę szczęścia spróbował jeszcze Grassi, ale jego strzał z około 20 metrów obronił Reina.

Dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy gole. W 51. minucie Gonzalo Higuain oddał strzał na bramkę, który obronił goalkeeper gospodarzy. Azzurri mięli rzut rożny, po którym zawodnik Atalanty zagrał piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Marek Hamsik.

Niestety już dwie minuty później zespół z Bergamo wyrównał. Alejandro Gomez odebrał podanie i bez wahania oddał strzał nie do zatrzymania. Piłka wpadła do siatki tuż obok lewego słupka bramki.

Remis nie utrzymywał się długo, bo w 62. minucie Gonzalo Higuain znów wyprowadził Błękitnych na prowadzenie. Argentyńczyk popisał się świetnym strzałem po asyście Jorginho.

Włoch brazylijskiego pochodzenia nie zdołał jednak ukończyć meczu po dwunastu minutach od asysty zfaulował rywala i dostał drugi żółty kartonik przez co opuścił murawę.

W 85. minucie po raz kolejny trafił Higuain. Tym razem Argentyńczyk wykorzystał dobre podanie Marka Hamsika. Słowak niestety do gola i asysty nie dopisał kolejnej bramki. W ostatnich minutach Gabriel Paletta sprokurował karnego za co otrzymał czerwony kartonik. Do piłki podszedł właśnie kapitan Napoli i nie wykorzystał drugiej szansy.

Na szczęście wynik nie uległ już zmianie, a Azzurri wygrali swój ostatni mecz w 2015 roku.